13 listopad 2013r

Spotkanie z policjantami

W dniu dzisiejszym przybyli do nas, zaproszeni przez Starszaków pracownicy  Komendy Powiatowej  Policji w Wołominie. Spotkaliśmy się wszyscy na placu przedszkolnym, ponieważ policjanci przyjechali ze swoimi „partnerami” z pracy – psami policyjnymi, które były na smyczy i w kagańcu. Poznaliśmy 1,5 rocznego „Miśka” i 5-letniego „Agara”. Dowiedzieliśmy się, że psy policyjne nie tylko tropią przestępców, potrafią również ich zatrzymać i pilnować. Pomagają także w odnalezieniu zaginionych ludzi dorosłych i dzieci. W czasie spotkania kilkoro przedszkolaków „wydało” rozkaz „Miśkowi” by usiadł, ale on słuchał tylko poleceń policjanta, który z nim pracuje. To niesamowity duet, razem pracują i w tym samym czasie odpoczywają. Z panią policjantką rozmawialiśmy o policyjnych środkach transportu, nt. bezpiecznego zachowania się, przypomnieliśmy numery telefonów: do policji i alarmowy. Na zakończenie spotkania dzieci zostały zaproszone do samochodu policyjnego. Każdy mógł usiąść na miejscu kierowcy, zobaczyć w jaki sposób podróżują psy policyjne, przymierzyć kask. Żegnał nas szczekający „Misiek” i sygnał wozu policyjnego.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie z naszymi przedszkolakami. Zapraszamy częściej do naszego przedszkola!

M. Jolanta Bizub

GALERIA