27 wrzesień 2013r

Piknik Rodzinny "Wesoło witamy przedszkole" 

W jeden z ostatnich wrześniowych dni w Zielonym Dinku zapamiętaliśmy jako wspaniałe wydarzenie w naszej przedszkolnej gromadce. Ten dzień to piknik rodzinny zorganizowany na powitanie naszych nowych przedszkolaków. Tuż po obiedzie w ogrodzie przedszkolnym zabrzmiała wesoła muzyka. Ciasteczkowy Potwór ,pan Michał w którego wcielił się tata jednego z naszych przedszkolaków razem z tajemniczą wróżką panią Ewą z uśmiechem na twarzy witali kolejne, przybywające grupy dzieci. Były więc Motylki, Biedronki, Misie i Pszczółki a także ich rodzice i rodzeństwo. Wszystkim dopisywały doskonałe humory. Piękna jesienna pogoda i wesoła muzyka udzielała się nam wszystkim. Niestrudzony pan Michał i pani Ewa dawali z siebie wszystko aby zabawa była wesoła i niezapomniana. Rodzice i nasze panie kucharki zadbały o przygotowanie poczęstunku. Na stołach pojawiły się przepyszne ciasta i racuszki, kawa i herbatka. Rodzice chętnie ustawiali się w kolejce po te pyszności a zebrane fundusze zasilą fundusz Rady Rodziców działającej w naszej placówce. Dla dzieci wspaniałym wydarzeniem były konkursy w których mogły uczestniczyć same lub z rodzicami. Za udział były przewidziane nagrody co jeszcze mocniej zachęcało do zabawy i rywalizacji. Sami rodzice też próbowali swoich sił i sprawności podczas trudnych i skomplikowanych konkurencji zaproponowanych przez wodzireja. Dzieci  na chwilkę relaksu zatrzymywały się przy stoisku z ulubioną watą cukrową i popcornem. Natomiast zaprzyjaźniony z przedszkolakami kucyk dumnie obwoził dzieci po ogrodzie przedszkolnym. Kucyka polubiły nawet nasze najmłodsze przedszkolaki, chętnie dosiadały jego grzbietu i z uśmiechem pozowały do zdjęcia. Uwiecznieniem tej uroczystości zajął się tata jednego z naszych przedszkolaków pan Radek. Oglądając licznie wykonane fotografie, przywołujemy wesołe wspomnienia z tej naszej wspaniałej uroczystości. Duże zaangażowanie rodziców podczas organizacji  pikniku, wesoła zabawa, wspaniała atmosfera jaka panowała podczas imprezy zachęca nas do podejmowania takich inicjatyw na rzecz dzieci. Wspólna zabawa na świeżym powietrzu sprzyja integracji w naszej przedszkolnej rodzinie. Wszyscy z utęsknieniem czekamy na wiosnę bo wtedy na pewno spotkamy się razem w naszym ogrodzie przedszkolnym.

Beata Wójcik

GALERIA