01.04.2015

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI  -- PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Pierwszego kwietnia w naszym przedszkolu, odbył się konkurs recytatorski pt. „Poznajemy twórczość Jerzego Ludwika Kerna”. Wszystkich zebranych powitała pani Dyrektor i prowadząca pani Beata Kurda. W kilku ciepłych słowach zaprosiła i zachęciła dzieci do zaprezentowania swoich umiejętności.  Z zaciekawieniem i podziwem słuchaliśmy wierszy o wesołym psie, cieniu, który chodził za Hanią, wężu, Jurku-ogórku czy mistrzu żującym gumę. Każdy występujący nagradzany był burzą oklasków od wszystkich zebranych: dzieci, rodziców i personelu. Udział w przedszkolnym konkursie umożliwił naszym dzieciom zaprezentowanie swoich zdolności artystycznych, pokonać tremę, oraz udowodnić, że poezja jest im bliska. Rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie swoich pociech. Naszym celem było: dostarczenie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich, zaprezentowanie umiejętności artystycznych dzieci, wspieranie działań twórczych przedszkolaków w różnych formach aktywności oraz popularyzacja literatury dziecięcej wśród dzieci i rodziców. 

Do konkursu przystąpiło 31 przedszkolaków, w tym: siedmioro trzylatków, dwoje czterolatków, jedenaścioro pięciolatków i jedenaścioro sześciolatków. Jury podczas oceny wzięło pod uwagę dobór repertuaru, interpretacje utworu, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.  Wybór laureatów był trudny, gdyż wszystkie prezentacje były na wysokim poziomie.  Przedszkolaki, które zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu, będą występowały w Niepublicznym Przedszkolu „Smyk”, reprezentując nasze przedszkole. A będą to: Hania, Weronika, Kuba, Staś, Igor i Wiktor.

Na zakończenie konkursu wszyscy biorący w nim udział, otrzymali drobny upominek w postaci książeczki. Trzymamy kciuki w drugim etapie konkursu.

Maria Jolanta Bizub

GALERIA