09.04.2015

TEATRZYK PT. "ZŁOTY KURCZAK"

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z Teatru Lalek „Fraszka” z Warszawy. Artyści zaprezentowali dzieciom przedstawienie pt. ,,Złoty kurczak" opowiadające o parze rzezimieszków – wilku  i lisie, którzy postanowili ukraść z gospodarstwa złote jajko. Co ten lis z wilkiem wyprawiali  to  się  w głowie nie mieści. Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody bohaterów i świetnie się bawiły. Było to długofalowe przedsięwzięcie.  Z jajka bowiem  miała wykluć się  złota kokoszka, która w przyszłości byłaby źródłem stałego dochodu. Sprawa jednak skomplikowała się, ponieważ zamiast małej kurki wykluł się – kogucik…

Bohaterowie tej opowieści uświadomili naszym najmłodszym jak ważna w życiu  jest  prawdziwa przyjaźń. Ukazano czym  jest chciwość  i nieuczciwość, które zawsze zostają ukarane.

Dzieci żywiołowo reagowały na zabawne dialogi i usłyszane melodie. Cały spektakl bardzo się wszystkim podobał, a na twarzach publiczności „malował” się uśmiech. Kolejny bezpośredni  kontakt  ze  sztuką, pozwolił  dzieciom na ocenę postępowania  głównych bohaterów ze zwróceniem uwagi na pozytywne cechy charakteru.  

Maria Jolanta Bizub

GALERIA