29.04.2015

FESTIWAL PIOSENKI O ZDROWIU W WOŁOMINIE

29 kwietnia 2015 roku reprezentacja 10 przedszkolaków z najstarszych grup pojechała do Wołomina na Festiwal Piosenki o Zdrowiu, organizowany przez Sekcjcję Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Wołominie. Przesłuchania odbyły się w Miejskim domu Kultury w Wołominie, gdzie dzieci miały możliwość stanąć na profesjonalnej scenie, z pełnym nagłośnieniem i świetleniem.

Jednak głównym założeniem tego wydarzenia było zainteresowanie dzieci i młodzieży szeroko pojętą tematyką zdrowia, poprzez połączenie atmosfery zabawy z akcją krzewienia i popularyzowania treści prozdrowotnych. Cele tego przedsięwzięcia to propagowanie zdrowego stylu życia, profilaktyki nałogów, zdrowego odżywiania, profilaktyki chorób, higieny osobistej, higieny jamy ustnej oraz bezpiecznego wypoczynku. Dzieci zaprezentowały się wspaniale śpiewając piosenkę do której tekst napisała nauczycielka Beata Kurda. Na tle 11 innych przedszkoli wypadły fantastycznie i zdobyły wyróżnienie. Dumne docenione i szczęśliwe przywiozły do przedszkola wspaniałe nagrody.

Podczas całego wydarzenia (w festiwalu brały udział również dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów) nasze przedszkole promowało zdrowy styl życia rozdając jabłka, które pozyskaliśmy będąc uczestnikiem akcji społecznej "Jedz jabłka". Ustawione przez nas stoisko z pięknymi jabłkami kusiło wszystkich – jabłka rozeszły się... można by powiedzieć "jak świeże bułeczki". Jesteśmy ogromnie dumni z naszych przedszkolaków, zarówno z występów na scenie jak również ze świadomości i propagowania zdrowego stylu życia.

Beata Kurda

GALERIA