20.02.2015

WYJAZD DO ZIELONKI -  PRZEDSTAWIENIE PT. „ALICJA W ZACZAROWANEJ KRAINIE”

Dnia 20 lutego wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Zielonki na spektakl pt. „Alicja z zaczarowanej krainy” wystawianego przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Kolejny już raz wychowankowie naszego przedszkola są widzami przedstawień tej trupy aktorskiej.

Tym razem, wystawiony spektakl został przygotowany na podstawie jednej z najbardziej znanych powieści Lewisa Carolla, fascynujących kolejne pokolenia niezwykłą atmosferą i szalonymi perypetiami tytułowej bohaterki Alicji. Dziewczyna udaje się w podróż w świat snu – pełnego absurdów i paradoksów. W krainie tej spotyka Białego Królika, niesłychanie śpieszącego się i co chwilę zapadającego w sen. Zaciekawiona jego zachowaniem, podąża za nim i dociera do zaczarowanej krainy, gdzie dzieją się przedziwne, magiczne rzeczy oraz można spotkać niesamowite postaci, między innymi.:  Marcowego Zająca, Kapelusznika, Króla i Królową Kier. W świecie snów czas płynie inaczej, Alicja rośnie i maleje pod wpływem czarodziejskiego  ciasteczka, odwiedza różne miejsca, niejednokrotnie musi stanąć oko w oko z absurdem i przewrotnymi pomysłami napotkanych postaci.

Aktorzy w czasie tego przedstawienia zadbali o to, abyśmy razem z nimi przeżyli cudowne, magiczne chwile w krainie czarów i magii. Było to możliwe dzięki barwnej scenografii, grze świateł, pięknym kostiumom, radosnej muzyce oraz humorystycznym dialogom.Po obejrzeniu przedstawienia w dobrychnastrojach, radośni i pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola.

Dorota Turemka

GALERIA