20.01.2017

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie.
Na zewnątrz biało i mroźnie, ale w Publicznym Przedszkolu Nr 1  „ Zielony Dinek”  ciepło i serdecznie. Wszystko to za sprawą dziadków, którzy przybyli do swoich wnucząt, by wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne, a dumni dziadkowie ukradkiem ocierali łzy wzruszenia. Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Jednak to nie był koniec niespodzianek. Każda babcia i wszyscy dziadkowie otrzymali przygotowane przez dzieci laurki i drobne upominki. Następnie dzieci zaprosiły gości do swoich sal na przygotowany słodki poczęstunek. Spotkanie przebiegło w miłej, serdecznej atmosferze, a dziadkowie obiecali, że pojawią się w przedszkolu już za rok.
Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną, uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.

Dorota Turemka