24.06.2021

WYCIECZKA DO GŁĘBOCZYCY

"Dnia 24.06.2021 roku dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Głęboczycy. W trakcie pobytu były realizowane następujące programy: "Poszukiwacze skarbów" dla dzieci starszych, "Bajki z zaczarowanego lasu" dla grup młodszych oraz dla wszystkich dzieci "Pszczoły - nasi skrzydlaci przyjaciele".

Starszaki wcieliły się w drużynę Argonautów i musiały wykonać szereg trudnych zadań by zdobyć informacje potrzebne do odnalezienia skarbu. Czekały na nich następujące zadania: leśny labirynt, strzelanie z łuku do celu, kopalnia złota, niebezpieczne skrzynki, leśne zawody, połów ryb. Po wykonaniu wszystkich zadań z pomocą mapy dzieci odnalazły miejsce ukrycia skarbu, którym był złoty puchar dla całej grupy.

Na dzieci młodsze również czekał pełen atrakcji dzień, razem ze swoim przewodnikiem udały się do Zaczarowanego Lasu, jednak zanim do niego weszły musiały wypowiedzieć magiczne zaklęcie i przejść przez Czarodziejską Szafę. Po drugiej stronie czekały na nich scenografie znanych bajek tj.: "Jaś i Małgosia", "Czerwony Kapturek", "Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków".

Ponadto na wszystkie dzieci czekały następujące atrakcje: przejażdżka wozem po okolicy, dojenie sztucznej krowy, kopalnia złota, leśny labirynt, układnie dużych puzzli, zjeżdżalnia linowa – tyrolka, połów drewnianych rybek, słuchanie opowieści o pszczołach oraz wiele innych zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.

W trakcie dnia na dzieci czekał również pyszny i pożywny posiłek w miłym i przytulnym otoczeniu blisko natury.

Zmęczone, ale szczęśliwe i pełne wrażeń - takie dzieci wróciły dziś z Głęboczycy, na pewno wszyscy jeszcze długo będą pamiętać tą wyjątkową podróż

Anna Rajewska

GALERIA