30.04.2021

DZIEŃ FLAGI W PRZEDSZKOLU

 „Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”.

Przedszkolaki z Zielonego Dinka przez cały tydzień poznawały i utrwalały wiadomości na temat swojej „małej ojczyzny” czyli miasta Ząbki. Poznawały najważniejsze i najciekawsze miejsca oglądając je na tablicy multimedialnej. Już od maluchów w naszym przedszkolu dzieci uczą się poczucia  tożsamości narodowej i szacunku dla narodowych symboli . Organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych np. 11 listopada, 3 maja.

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 30 kwietnia my także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste - po całym tygodniu zajęć poświęconych utrwalaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w naszym mieście,  zorganizowaliśmy skromne obchody tego święta. Przedszkolaki w czasie zajęć miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować. W tym dniu wszystkie dzieci ubrały się w barwy narodowe aby w ten symboliczny sposób zaprezentować swoją przynależność narodową.

W programie znalazły się okolicznościowe znane piosenki. Później w postawie na baczność cała społeczność zaśpiewała wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego”. Pani dyrektor wręczyła przedstawicielom każdej grupy godła narodowe, które zostały zawieszone w każdej grupie na honorowym miejscu. W tym uroczystym dniu została również po raz pierwszy zawieszona flaga na budynku naszego przedszkola. To był bardzo uroczysty dzień dla wszystkich przedszkolaków oraz całego personelu przedszkola.

Dorota Turemka

GALERIA