17.02.2021

DZIEŃ KOTA

Te czworonożne stworzenia są mięciutkie i puszyste, miauczą, mruczą gdy je głaszczemy, łaszą się. Mogą być salonowe lub bezdomne, rasowe bądź dachowe. Kto to taki? Oczywiście to koty.

17 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy nietypowe święto- Światowy Dzień Kota. Tego dnia z dziećmi we wszystkich grupach przedszkolnych rozmawialiśmy o życiu i zwyczajach kotów, pomogły nam prezentacje multimedialne i książki. Dzięki opowiadaniu E. Lechowicz przedszkolaki dowiedziały się ,,Skąd się wzięły koty?”. Były też wesołe, kocie zabawy, takie jak: ,,Kocie grzbiety”, ,,Gdzie jest kotek?”, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach: ,,Uciekaj myszko do dziury”, czy ,,Mały kotek”, rozwiązywanie zagadek: ,, Z jakiej bajki jest ten kot?” Koty były również inspiracją do powstania mnóstwa prac plastycznych. Dzieci dorysowywały wąsy, oczy, buzię, z bułki tartej lub wełny robiły futerko, z kółek o różnej średnicy lub gazet wyklejały postać kota.

Podczas tego dnia nie zabrakło również rozmowy na temat znaczenia roli kotów w życiu człowieka, jak również zwrócenie uwagi na los bezdomnych kotów.

Aneta Krudysz

GALERIA