25.10.2021

WYCIECZKA NA FARMĘ DYŃ DO POWSINA

W poniedziałek 25 października dzieci z naszego przedszkola z ul. Dzikiej i ul. Wyspiańskiego pojechały na wycieczkę do Dyniolandii.

„Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Dzieci porównywały  dynie pod względem koloru, kształtu i ciężaru. Duże zainteresowanie wzbudziły dynie ozdobne, których wygląd całkowicie odbiegał od wyglądu dyni jadalnych. Przedszkolaki mogły je obejrzeć,  dotykać i poczuć ich ciężar. 

Dzieci wraz ze swoimi paniami, wyruszyły na pole dyniowe, aby pozbierać dynie, które później zabrały do domu. Wśród naszych zbiorów były dynie duże, małe, pomarańczowe, zielone, żółte, okrąglutkie i podłużne. Nasze  przedszkole było pełne dyni!

Na Farmie Dyni, czekały na dzieci również inne atrakcje. Przedszkolaki szukały wyjścia z labiryntu ze słomy…to było istne szaleństwo! Można było również podziwiać zwierzęta w ,,mini zoo”. Były tam króliki, kozy, gęsi, kaczki czy alpaki. Wszystkie zwierzątka można było karmić. Dla naszych najmłodszych przedszkolaków, wspaniałym przeżyciem było to, że mogły wejść do zagrody z królikami, pogłaskać i nakarmić  siankiem.

Smacznym akcentem naszego świętowania była degustacja pieczonej kiełbaski i gorąca herbatka. Wszyscy tego dnia doskonale się bawiliśmy.

Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

Edyta Lipiec

GALERIA