Akcje charytatywne

"Podziel się z potrzebującymi"

W dniach  9-16 stycznia 2015r  cała społeczność przedszkolna wzięła udział w kampanii „Podziel się z potrzebującymi”. Zbieraliśmy środki czystości (szampony, pasty, żele, płyny do kąpieli itp.)  dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Nr 1 „ Schowek” w Ząbkach! Wszystkie zebrane dary przekazaliśmy do Świetlicy.

Darczyńcom bardzo dziękujemy!

„Słodkie Święta”

W dniach 12-16 grudnia 2013r zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu zbiórkę słodyczy. Zachęcałyśmy przedszkolaków, rodziców i personel do podzielenia się tym co mamy, z innymi. Akcję charytatywną pod hasłem „Wszystkie dzieci chcą mieć słodkie Święta” przeprowadziłyśmy dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Schowek” w Ząbkach.

Kiermasz świąteczny

W dniach 5-9 grudnia 2013r wraz z siostrami z kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Ząbkach, dzieci i personel naszego przedszkola zorganizowały Świąteczny Kiermasz. Można było kupić: piękne aniołki, ozdoby na choinkę, świecę na drewnianej podstawce i wiele innych ozdób. Kupując pomagaliśmy potrzebującym dzieciom w parafii. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na paczki pod choinkę. Dzięki tej akcji mogliśmy razem pochylić się nad troskami innych i razem uczestniczyć w ich radościach.  

GALERIA

GALERIA

 Akcja charytatywna  "Szlachetna paczka"

W dniach 25-29 listopada 2013r zorganizowaliśmy zbiórkę pieniężną dla jednej z rodzin, uczestniczącej w projekcie SZLACHETNA PACZKA. Zebraliśmy 404,16 PLN. Pieniądze zebrane na rzecz tej rodziny zostały przeznaczone na zakup podstawowych środków czystości, środków higienicznych, żywność trwałą oraz odzież zimową. Więcej informacji nt. tej akcji można znaleźć na stronie www.szlachetnapaczka.pl

ROK 2013

ROK 2014

ROK 2015

Akcja charytatywna - zbiórka pieniędzy dla dzieci z Syrii

W dniach 17-20 września br. w naszym przedszkolu została przeprowadzona akcja pod hasłem – „ Pomóżmy dzieciom uwikłanym w konflikt wojenny w Syrii”. Wspólnie z Radą Rodziców podjęliśmy decyzję o zbiórce pieniędzy na rzecz poszkodowanych dzieci. Konflikt wojenny w Syrii trwa już ponad 2 lata, a sytuacja najmłodszych mieszkańców tego kraju jest dramatyczna, Ponad milion syryjskich dzieci zmuszonych zostało do opuszczenia ojczyzny, a te które zostały w kraju codziennie narażone są na niebezpieczeństwo i przemoc. Tysiące z nich giną na ulicach syryjskich miast. Konflikt zbrojny w Syrii pozbawia życia dzieci, a także pozbawia ich środków przetrwania. Miliony dzieci zagrożone są poważnym niedożywieniem. W najgorszym położeniu znajdują się rodziny w miastach, w których toczą się intensywne walki. Chcąc pomóc poszkodowanym rodzice, dzieci i pracownicy przedszkola chętnie włączyli się do naszej wspólnej akcji, za co serdecznie wszystkim dziękujemy. Zebrane pieniądze (450 PLN) zostaną przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej (www.pach.org.pl).

GALERIA

WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK 2016

MISIE RATOWNISIE - to wielka akcja zbierania pluszaków dla dzieci poszkodowanych w pożarach. "Misie ratownisie" - spełniają nieocenioną rolę. Poprawiają poczucie bezpieczeństwa, pomagają zapomnieć złe wspomnienia, stają się przyjacielem dla dziecka. Zebrane w naszym przedszkolu misie i inne pluszaczki zostaną przekazane do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych słóżb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach.    GALERIA